Jak wyczyścić porysowany ekran telefonu? Praktyczne porady i triki

Twój kochany telefon został odkurzony, ładowany, zabezpieczony przez PIN, a ty przeglądasz swoje ulubione strony w internecie. Niestety, zauważasz, że na ekranie pojawiły się ryski. Co gorsza, probujac je oczyścić, zaczynasz je tylko pogarszać. Spokojnie, nie trzeba kupić nowego telefonu. W tym artykule przedstawiamy praktyczne porady i triki, jak wyczyścić porysowany ekran telefonu.

Jak wyczyścić porysowany ekran telefonu? Porady i triki

1. Sprawdź, jak duże są porysowania

Przed próbą oczyszczenia ekranu, warto sprawdzić, jak duże są porysowania. Jeśli są one bardzo głębokie i widać je bezpośrednio pod kątem prostym lub dotykowo, to niestety, nie będziesz w stanie ich usunąć. W takim przypadku, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana ekranu.

2. Użyj Specjalistycznych preparatów

Na rynku dostępne są specjalistyczne preparaty do czyszczenia ekranów telefonów, które pomogą Ci uporać się z porysowaniami. Najlepiej jest kupić specjalne płyny do czyszczenia, które są przystosowane do ekranów małych urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe.

3. Wykorzystaj mikrofibry

Mikrofibra to idealny materiał do czyszczenia ekranów telefonów. Dzięki niskiemu i puszystemu włóknu, pozwala ona na usuwanie zabrudzeń bez pozostawiania rys. Staraj się unikać papierowych ręczników, które są zwykle bardziej szorstkie.

4. Użyj pasty do zębów

To może Cię zaskoczyć, ale pasta do zębów może pomóc w usuwaniu porysowań z ekranu telefonu. Trzeba jednak pamiętać, że pasta do zębów działa tylko w przypadku łagodniejszych porysowań i na powierzchniach szklanych. Użyj niewielkiej ilości pasty (wielkości groszku) i za pomocą miękkiej płóciennych ściereczki, delikatnie ją nałóż na ekran.

5. Unikaj szorstkich tkanin

Jeśli brakuje Ci mikrofibry, nie używaj szorstkich tkanin lub papierowych ręczników. Użyj miękkiej i gładkiej tkaniny lub specjalnie przeznaczonych do czyszczenia ekranów telefonów ściereczek.

6. Unikaj nadmiernego nacisku

Pamiętaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku na ekran, podczas czyszczenia. Może to doprowadzić do powstania nowych rys i uszkodzeń.

  Profesjonalny serwis i naprawa zmywarek Piastów | Najlepsze porady i usługi

7. Pamiętaj, aby nie sprayować płynów na ekran bezpośrednio

Nie sprayuj płynów na ekran telefonu bezpośrednio, ponieważ woda z płynu może przenikać do wewnątrz urządzenia i uszkodzić go.

FAQ

Jakie preparaty najlepiej nadają się do czyszczenia ekranów telefonów?

Najlepsze są specjalne płyny do czyszczenia przeznaczone do czyszczenia ekranów telefonów. Dzięki nim unikniesz powstania nowych rys, a ekran będzie wyglądał jak nowy.

Czy można samodzielnie wymienić ekran telefonu?

To zależy od modelu i marki telefonu. W niektórych przypadkach możesz spróbować samodzielnie wymienić ekran, jednak jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, lepiej oddaj swoje telefon do specjalisty.

Podsumowanie

Wyczyścienie porysowanego ekranu telefonu nie jest trudne, jeśli zastosuje się odpowiednie preparaty i narzędzia oraz korzysta z nich z dozą ostrożności. Warto nauczyć się metod, jak wyczyścić porysowany ekran telefonu, aby móc utrzymać urządzenie w jak najlepszej kondycji.