Jak zorganizować bankiet w domu?

catering5Czy można zorganizować bankiet we własnym domu? Oczywiście, że tak. Trzeba jednak pamiętać, że bankiet różni się od zwykłego przyjęcia, gdyż jest uważany za imprezę z klasą, ekskluzywną. Na Zachodzie bankiety są bardzo popularne, a zaczęły być modne w Stanach Zjednoczonych. Wystarczy obejrzeć kilka filmów i seriali amerykańskich, by trafić na jakiś bankiet. Jak to wygląda? Zaprasza się gości, w tle puszcza się muzykę (stonowaną, niezbyt głośną, bo bankiety często organizuje się po to, by ludzie się wzajemnie poznali, porozmawiali).

Na bankiecie nikt nie siada wokół wspólnego stołu i tym różni się bankiet od przyjęcia okolicznościowego. Stół jest, ale nie ma wokół niego krzeseł. Jest to tak zwany szwedzki stół – goście mogą jeść, co chcą i w jakich ilościach chcą – tak jak ma to miejsce na wielu eventach organizowanych przez restaurację Raut www.raut.pl/imprezy-firmowe. Poza tym na wejściu ktoś powinien rozdawać gościom szampana lub wino (najczęściej na początku jest szampan, bo bankiety organizowane są z różnych okazji np. rocznica powstania firmy itd.). Bankiety to głównie uroczystości firmowe.
Goście mogą siadać, gdzie chcą – na sofie, na fotelach, mogą też stać z kieliszkami szampana i rozmawiać o czymś. Na bankiecie można też tańczyć. Zazwyczaj bankiety kończą się po prostu jako zwykłe imprezy, czyli zmienia się muzykę na bardziej taneczną i rozpoczyna się zabawę. Na bankiet należy przyjść ubranym elegancko, choć nie należy przesadzać – w modzie jest teraz minimalizm, bo co za dużo to przecież niezdrowo. Zorganizowanie bankietu we własnym zakresie i we własnym domu nie jest znowu takie trudne.

  Co jedzą kury w wiejskim życiu?