Czytaj etykietki, czyli czego unikać w produktach!

Idąc do sklepu spożywczego, mało kto zwraca uwagę na to, co napisane jest na etykietach produktów. A to bardzo złe podejście, ponieważ, nie da się ukryć, że często informacje, jakie się tam znajdują dość mocno mogą przerazić. Dlatego też, będąc w hipermarkecie, warto zakupom poświęcić kilka minut później i dokładnie sprawdzić, co kupujemy dla siebie i swojej rodziny, upewniając się jednocześnie, że wszystkie produkty są bezpieczne i nie zawierają szkodliwych substancji. A czego unikać? Oto kilka przykładów.

Po pierwsze, unikać warto wszelkich sztucznych substancji słodzących. Produkty takie, jak aspartam czy też sacharynian sodu mogą mieć własności rakotwórcze, co jednoznacznie wskazuje na to, że jest to produkt, który ze swojej diety warto wykluczyć – znajduje się on w większości napojów typu „light” oraz deserów typu „light”
To, co oczywiste, nie wszystko, czego warto unikać. Drugą grupą, która stanowi poważne zagrożenie są z całą pewnością sztuczne konserwanty. Ponownie, mają one własności rakotwórcze, a poza tym stanowią naprawdę poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego też, warto je z całą pewnością pominąć na swojej liście, aby uniknąć poważnego zagrożenia dla zdrowia za wszelką cenę. A poza tym, szkodliwe mogą być sztuczne barwniki oraz inne tego typu substancje. W Internecie z łatwością można znaleźć o wiele dokładniejsze wyliczenia związane z tym właśnie tematem. Na pewno warto do nich zajrzeć przed kolejną wizytą w sklepie spożywczym – dla własnego zdrowia i spokoju.

  Inspiracje Indyjskimi potrawami