Co jeść na lunch?

Lunch jest posiłkiem, który nie powinien być nadmiernie obfity. Zastanawiając się nad tym, co można zjeść na lunch ważne jest również dopasowanie posiłku do czasu, który się posiada. Jest to ważne, bo przy braku odpowiedniej ilości czasu na posiłek trzeba szybko go spożywać, co niestety nie wpływa korzystnie na zdrowie.

W zbilansowanych dietach lunch ma przede wszystkim zapewnić energetyczny posiłek, którego celem jest uzupełnienie przede wszystkim energii w ciągu dnia. Taki posiłek nie powinien prowadzić do przejadania się, gdyż w ten sposób można zaburzyć niepotrzebnie metabolizm w organizmie. Bardzo ważne jest również decydowanie się na posiłek przede wszystkim oparty na produktach pozwalających na znaczne ograniczenie dostarczanych do organizmu cukrów czy tłuszczy.
Dobrym rozwiązaniem jest decydowanie się na lunch składający się z sałatek warzywnych a w okresie letnim nawet owocowych. Atutem takiego posiłku jest przede wszystkim zapewnienie zdrowego jedzenia. Jednocześnie można organizmowi dopasować witaminy oraz składniki energetyczne w postaci cukrów prostych, które w krótkim czasie mogą być w organizmie zamienione na energię, co jest bardzo korzystne dla osób, które wykonują intensywną pracę również umysłową.
Na lunch można również zjeść kanapki czy też zupę, ale powinny być to posiłki oparte przede wszystkim na chudym mięsie, serach. Można decydować się również na potrawy oparte na rybach. Pozwala to na dostarczenie tłuszczy, które są prostsze w budowie chemicznej i szybciej rozkładają się w organizmie.

  Azjatycka kuchnia, Europejskie zamiłowanie